Grzybobranie

Na grzyby do Puszczy Augustowskiej!

Raj dla grzybiarzy. W sosnowo-świerkowych lasach odnaleźć można wiele jadalnych gatunków grzybów:

  • Borowiki – grzyby królewskie, świetnie nadają się do duszenia, smażenia, marynowania i suszenia.
  • Podgrzybki - w kuchni mogą być wykorzystane na rozmaite sposoby, dobrze nadają się także do marynowania.
  • Koźlarze - nadają się do bezpośredniego spożycia, przerobu, a także suszenia.
  • Maślaki - jeden z najsmaczniejszych gatunków zbieranych w Polsce. Nadaje się do duszenia, smażenia i marynowania. Przed spożyciem należy usunąć skórkę z kapelusza.
  • Gąski - nadają się do zup lub jako dodatek do dań mięsnych. Można je spotkać nawet podczas przymrozków.
  • Kurki - świetnie nadają się do marynowania, a także smażenia.
  • Czubajka kanie - należą do rodziny pieczarkowatych. Najczęściej kanie przyrządza się poprzez panierowane w formie kotleta.
  • Rydze - najczęściej używa się ich do marynowania w occie, gdyż przy takim przyrządzeniu nabierają doskonałego, korzennego smaku.
  • Turki - świetnie nadają się do marynowania w occie.

Gospodarstwo agroturystyczne na skraju Puszczy Augustowskiej. Miejsce wymarzone dla osób chcących skorzystać z aktywnego wypoczynku i pełnego relaksu.

Jeśli pogoda dopisze już w maju można oczekiwać już pierwszych prawdziwków. W czerwcu lub na początku lipca wybrać możemy się na kurki. Masowy wysyp grzybów przypada na jesień. Wrzesień i początek października jest tradycyjnym sezonem grzybobrań.Jesień to doskonały czas, kiedy w rodzinnym gronie można oddać się przyjemności grzybobrania.

Zapraszamy Państwa na grzybobranie w przepięknej scenerii lasów biebrzańskich i Puszczy Augustowskiej, kryjącej niezliczone skarby natury. Agroturystyka nasz położony jest w otoczeniu lasów,.

Urzekające leśne zakątki, szelest trawy, miękkość mchu pod nogami, kojący śpiew ptaków, leśne odgłosy, zieleń i cała paleta barw jesiennych liści sprawią, że poza szukaniem grzybów wyciszysz się i odprężysz od zgiełku dnia codziennego na łonie natury.

Po tak udanym grzybobraniu i pozytywnie wyczerpującym dniu, czeka na Państwa smaczna regionalna kuchnia w Kopczańskiej Budzie

Dysponujemy suszarkami do grzybów, którą oddajemy do Państwa dyspozycji.

Wybierając się na grzybobranie do Biebrzańskiego Parku Narodowego, a dokładnie do Basenu Środkowego i Basenu Dolnego (nie dotyczy Basenu Górnego) warto się zapoznać z mapą obszarów udostępnionych do zbioru grzybów.

Script logo