Nad Rozlewiskiem - w m. Pobondzie 6, gmina Rutka-Tartak

Polecamy Państwu noclegi na Suwalszczyźnie, zapraszając do domu Nad Rozlewiskiem położonego na skraju Suwalskiego Parku Krajobrazowego, który jest jednym z najpiękniejszych rejonów w kraju. Niewiele jest bowiem takich miejsc w Polsce, gdzie można podziwiać takie kontrasty krajobrazowe jak błękit jezior w sąsiedztwie rozległych i wysokich wzgórz.

W najbliższej okolicy znajdziecie Państwo dogodne tereny do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.

Tu także możecie poznać historię Staroobrzędowców (wieś Wodziłki), Puńsk - stolicę Litwinów mieszkających w Polsce a także skosztować tam słodkich wypieków: sękacza, mrowiska i komina oraz innych potraw regionalnych z pogranicza polsko-litewskiego: kartaczy, soczewiaków, kiszki i babki ziemniaczanej, blinów litewskich czy też czenaków. Przy okazji należy koniecznie odwiedzić skansen litewski i Osadę Jaćwiesko-Pruską w Oszkiniach. Warto też pojechać do Wiżajn – do "Bieguna Zimna i Sera" i u tamtejszych gospodyń zaopatrzyć się w ser o różnych smakach, a stąd już blisko do trójstyku granic (Polski, Litwy i Obwodu Kaliningradzkiego) i dalej do Stańczyk (dawne mosty kolejowe z okresu międzywojennego, wybudowane przez Niemców, nazywane często "rzymskimi wiaduktami".

Do Państwa dyspozycji przeznaczyliśmy drewniany dom z użytkowym poddaszem, podzielony na dwa mieszkania z oddzielnym wejściem. W każdej części, które mogą pomieścić po 6 osób, znajduje się:

Na parterze:

  • łazienka z prysznicem;
  • salon wypoczynkowy z kominkiem (rozkładana kanapa, 2 fotele, stolik okolicznościowy);
  • w pełni wyposażony aneks kuchenny: kuchenka gazowa bez piekarnika, lodówka, czajnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa, garnki, patelnia, talerze, szklanki, sztućce, itp.

Na piętrze:

  • 4-osobowa sypialnia (trzy łóżka) ze stolikiem i krzesłami, komodą i wieszakiem na ubrania.

Dom można wynająć jako całość lub jako 2 oddzielne apartamenty, każdy z własnym wejściem. Maksymalna ilość miejsc – 12.

Dom jest całoroczny, ogrzewanie kominkowe, drewno do kominka, pościel i ręcznik – w cenie pobytu.

Wokół domu teren ogrodzony z miejscem na samochody, altana, miejsce na ognisko, grill przenośny.

Polecamy spływy kajakowe rzekami: Rospuda, Marycha, Szeszupa, Czarna Hańcza oraz Kanał Augustowski. W zależności od Państwa doświadczenia i zainteresowania, polecimy odpowiednią rzekę i pomożemy przeżyć Państwu niezapomniane wrażenia w kajaku.

Okoliczne tereny zachęcają również do ich poznawania na rowerze czy też pieszo. Zimą, wielką frajdą jest kulig czy też narty biegowe.

Wypożyczamy:

przewodniki i mapy o regionie;
rowery;
kajaki;

Script logo